انتخاب بهترین باند ماشین


راهنمای خرید بهترین باند ماشین:

برای داشتم سیستم ماشین با کیفیت انتخاب باند مناسب علاوه بر رادیوپخش ماشین تاثیرگذار و مهم می باشد.در زیر لیستی از بهترین برندها و رنج قیمت باند ماشین را برای شما معرفی می کنیم:

Kenwood KFC-6965S باند کنوود

قیمت باند ماشین کنوود

به طور کلی مشخصات آن عبارتند از 400 وات برای هرجفت،45 وات RMS در هر جفت

دارای یک توییتر مرکزی 2 اینچی و همچنین یک سوپرتوییتر سرامیکی 1/2 اینچی می باشد. قیمت باند ماشین کنوود  235 هزار تومان است و بازدهی بالای نسبت به قیمت خود دارد.

JVC CS-J620 باند ماشین جی وی سی

باند ماشین جی وی سی بهترین باند خودرو

ماکزیمم توان این باند برای هربلندگو  300 وات و  30وات،RMS آن می باشد.حساسیت 92 دسیبل و آمپدانس 4 اهم دارد.همچنین برای خرید با بودجه ای اندک گزینه ای مقرون به صرفه است.

Pioneer TS-A1675R باند پایونیر

قیمت باند ماشین پایونیر

پایونیر یکی از بزرگترین شرکت های صوتی جهان است.این مدل باند پایونیر باحداکثر توان 300 وات و50 واتRMS از بهترین باندهای موجود در بازار است.حساسیت صدای آن 90 دسیبل و عمق نصب این بلندگو 1/75 اینچ است.با قیمت حدودا 160 هزار تئمن می توانید آن را تهیه کنید.

برای انتخاب بهترین باند ماشین با قیمتی مناسب گزینه هایی را برای شما توضیح می دهیم که نقش مهمی در انتخاب باند مناسب دارند.ولی باید بخاطر داشته باشید که انواع باندهای مختلف در طیف های فرکانسی خاصی قادر به فعالیت هستند.هیچ باندی نمی تواند در همه فرکانس ها فعال باشد.انواع مختلف برندا با قیمت های متفاوت در بازار موجود است.اما مهمترین مساله انتخاب باندی است که باتوجه به بودجه ما پاسخگوی نیاز های ما باشد.صد البته استانداردهای یک باند خوب را هم داشته باشد.

پارامترهای مهم برای انتخاب باند ماشین:

آمپدانس:بهتر است بلندگویی را انتخاب کنید که دارای امپدانس مشابه بلندگوی فابریک خودرو شما است.با چند استثنا اکثر بلندگوها دارای امپدانس 4 اهمی هستند.چند موردی که استثنا هستند امپدانس آنها 8 اهمی می باشد.استفاده از باند هایی با امپدانس 8 اهم آسیبی به آمپلی فایر خودرو نمی رساند.اما اگر باندی بخرید که امپدانسی کمتر از 4 اهم داشته باشد در طول زمان باعث اسیب رسیدن به امپلی فایر می شود.به ویژه هنگامی که صدا در حد بالایی ارسال می شود،چون باعث فعالیت بیش از حد امپلی فایر می شود.

توان باند خودرو:

آمپلی فایرها در سیستم های صوتی WBC  توان خروجی بیش از 25 وات تولید نمی کنندکه توان RMS نامیده می شود.بلندگویی را برای جایگزینی انتخاب کنید که RMS آن حداقل 25 وات است.پرداخت هزینه برای خرید باند ماشینی با توان بیش از 25 وات در حالی که از آمپلی فایر هم استفاده می کند فقط هزینه اضافی می باشد.

اندازه فیزیکی (قطر ، عمق نصب ،ارتفاع نصب):

راهنمای خرید باند خودرو

اندازه فیزیکی بلندگو نیز عامل مهمی می باشد.قطر خارجی آن(یا معادل آن برای فرم های غیر دایره ای) برای نصب باید در نظر گرفته شود.قطر دایره به سایز بلندگو دلالت می کند.به عنوان مثال وقتی می گوییم باند 1/2 تا 6 اینچ ، این اندازه قطر می باشد.اندازه سوراخ نصب و محل سخت افزار بلندگو همان کلاس قطر استاندارد را دارد یا کمتر از آن است.

دراینجا برخی از تصاویری که ابعاد فیزیکی یک باند ماشین را نشان می دهند می توانید مشاهده کنید:

نصب اسپیکر

 

ویژگی های دیگری نیز وجود دارند که به عنوان پارامترهای مهم مطرح نیستند:

مواد تشکیل دهنده مخروط بلندگو:

مخروط های بلندگو در اصل از کاغذ ساخته شده بودند.در طول سالها تولید کنندگان مواد دیگری مانند پلی پروپیلن،میلار، آلومینیوم،فیبر کربن و غیره نیز اضافه کردند.مواد ایده آل برای ترکیبات بلندگو سفت هستند بنابراین تغییر شکل نمی یابند وقتی حرکت داده می شوند.اما هنوز به اندازه ای سبک هستند که به تغییرات سیگنال الکتریکی پاسخ دهند. در حقیقت کاغد ماده ی بدی برای ترکیبات باند نیست.البته پلی پروپیلن نیز انتخاب مناسبی است.

وزن مغناطیس باند:

اگر قصد انتخاب باند از بین چندگزینه را دارید باندی با وزن مغناطیس بالاتر کارامدتر است.به این ترتیب که سطوح صوتی بالاتری تولید می شود.

اما بهترین روش انتخاب باند ماشین این است که شخصا صدای آن را تست کنید.سی دی مورد علاقه خود را در سیستم صوتی خود بگذارید.سطح آمپلی فایر خود را تنظیم کنید تا بتوانید برندهای مختلف را باهم مقایسه کنید.